Yaş Meyve ve Sebze Sektörü

Yaş Meyve ve Sebze Sektörü

Tam otomatik yatay çemberleme makinesi yaş meyve ve sebze ürünlerinin çemberlenmesi için tasarlanmıştır.

Yaş meyve ve sebze ürünlerinin paketleme sürecinde herhangi bir zarar görmeden güvenilir bir şekilde paketlenmelidir. Bu nedenle farklı tipteki ürünlere birbirinden farklı gergi kuvveti uygulanır. Çember gergi ayarı ürüne göre belirlenir.

Yatay çemberleme makineleri ürün istiflerini sabitlemek için kullanılır. Palet ölçülerine bağlı olarak makineler tüm ürün portföyüne cevap verebilecek şekilde üretilir. Böylece paketlemede ki verim artırılmış olur.

Çemberleme Makinesi Özellikleri

Kapasite

Kapasite müşteri talebine göre şekillenir. Asansör, bayonet , şerit sürme ve köşe karton koyma hızlarının artırılması çember atılan palet sayısında ciddi bir artış sağlar.

Ayarlanabilir seçenekler

Operatör paneli aracılığıyla kullanıcılar farklı tipte bağlama fonksiyonlarını yapılandırabilir. Paralel veya çapraz bağlama , çember sayısı, baskı oranı , köşe karton besleme uygulaması gibi seçenekler ekran üzerinden seçilebilir.

Gergi oranı

Farklı tipteki ürünlere farklı çember gergi oranında kuvvet uygulanır. Bu sayede ürünlere zarar vermeden çemberleme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Teknik Özellikler

Çember Tipi : Pet – PP – Çelik

Çember Kalınlığı (mm) : 0,6 – 1,4

Çember Genişliği (mm) : 9 – 32

Gergi Kuvveti (Newton) : 2.000 – 8.000 (PET-PP)