Oluklu Mukavva ve Kağıt Endüstrisi

Oluklu Mukavva ve Kağıt Endüstrisi

Tam otomatik pres kontrollü çemberleme makinesi, oluklu mukavva ve kağıt endüstrisi ürünlerinin pres işlemi uygulandıktan sonra çemberlenmesi için tasarlanmıştır.

Çemberleme makineleri oluklu mukavva ve kağıt endüstrisinde diğer sektörlere göre farklılık gösterir.  Ürünler,  paketleme sürecinde herhangi bir  zarar görmeden güvenilir bir şekilde paketlenmelidir. Bu nedenle farklı dalga boyundaki ürünlere birbirinden farklı pres kuvveti uygulanır. Çember gergi ayarı ürüne göre  belirlenir. İhtiyaç durumunda alt veya üst köşe kenar koruma kartonu da kullanılabilir.

Palet çemberleme makineleri oluklu mukavva ve kağıt endüstrisinde oluklu istiflerini sabitlemek için kullanılır. Palet ölçülerine  bağlı olarak  makineler tüm ürün portföyüne cevap verebilecek şekilde üretilir. Böylece paketlemede ki verim artırılmış olur.


Çemberleme Makinesi Özellikleri

Üst – Alt köşe karton besleme uygulaması

Çemberleme makinelerinde Üst – Alt köşe karton uygulaması oluklu mukavva veya kağıt ürünleri istiflerinin çemberleme yoluyla kesilmesini önlemek için kullanılır.

Kapasite

 Kapasite müşteri talebine göre şekillenir. Asansör , bayonet , şerit sürme ve köşe karton koyma hızlarının artırılması çember atılan  palet sayısında ciddi bir artış sağlar.

Ayarlanabilir seçenekler

Operatör paneli aracılığıyla kullanıcılar farklı tipte bağlama fonksiyonlarını yapılandırabilir. Paralel veya çapraz bağlama , çember sayısı , baskı oranı , köşe karton besleme uygulaması gibi seçenekler ekran üzerinden seçilebilir.

Baskı oranı

Ürünler, çemberleme işlemi uygulanmadan önce baskı kuvveti ile sıkıştırılır. Bu sayede yükleme hacmi azaltılarak en uygun  yük emniyeti sağlanır

Döner sistem

Kaldıraç sistemi veya döner konveyör ürünlerin döndürülmesini sağlar. Böylece ürünlere aynı makinede çapraz olarak çember atılır.

Merkezleme sistemi

Merkezleme işlemi ürünlere çemberleme makinesinden önce veya makine konveyöründe yapılır.

Bu işlem ürünlerin standart ve doğru bir şekilde hizalanmasını sağlar